Başlangıç / Bilişim Teknolojileri / Blogger Olmanın Artıları Eksileri Nelerdir?
Blogger olmanın artıları eksileri nelerdir?
Blogger olmanın artıları eksileri nelerdir?

Blogger Olmanın Artıları Eksileri Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ve insanların sanal alemi daha etkili bir biçimde kullanmaya başlamasıyla beraber yeni yeni meslekler türemeye başladı. Bunlar arasında da blogger olarak tabir edilen blog yazarlığı mesleği de yakın geçmişten beridir hayatımızda yer alıyor. Blog yazarlığı yapan kişilerin gerek kendi gerekse de herhangi bir işletme ya da firmanın blogları içerisinde içerik üretimini gerçekleştirmesiyle bu tip bir sektör kendini gösteriyor. Ancak bu işi para amacı gütmeden sadece zevklerini yansıtmak amacıyla yapan bir kitle de bulunuyor. Bu şekilde hareket eden kişilerin kendileriyle aynı düşünceye sahip insanlara erişmeleri durumu söz konusu olarak adlandırılabiliyor. 

Blog yazarı olmak için yapılacak olan ilk atılım, kişisel bir blog kurmak ya da blog dahilinde hizmet veren bir sistem içerisinde çalışmaya başlamak olacaktır. Küçük bir yatırım ile bu işlere girişecek olan kişilerin zaman içerisinde bu yatırımlarının kat be kat fazlasını alabilmeleri söz konusu olacaktır. Bu yüzden geniş çapta para kazandıracak olan bu yöntemi başkasının adına yapmak yerine kişileri kendileri üzerinden gerçekleştirmeleri getirisi daha da yüksek olan bir durum olarak adlandırılabilecektir. Yazar olarak girileceğinde temel neden para kazandırmak olacağından ötürü kişilerin şahsi olarak hareket etmeleri kesin olarak daha etkili bir yöntem olarak görülebilecektir. 

Hobi olarak blog yazarlığı yapan kişilerin tutulması ve yüksek sayıda takipçiye erişmesi halinde para kazanma durumuyla karşı karşıya kalmaları mümkün olacaktır. Böylelikle hobilere dayanan blog yazılarının, maddi amaç güderek meydana getirilmesi durumu ortaya çıkabilecektir. Sitenin var olan masraflarını karşılamak ve kazanç elde etmek bu şekilde de mümkün olabilecektir. Reklam ya da işbirliği teklifleri doğrultusunda hareket edecek olan blog yazarlarının, zaman içerisinde ciddi kazanç elde etmeleri görülebilecek bir durum olarak adlandırılmaktadır. 

Blog yazarı olup para kazanmak için hangi platformu tercih etmek daha mantıklıdır?
Blog yazarı olup para kazanmak için hangi platformu tercih etmek daha mantıklıdır?

Blogger Olmak İçin Blog Açma Yöntemi

Blogger olma konusundaki ilk girişim olarak öne çıkan blog açma işlemleri esnasında WordPress ya da Blogger platformları tercih edilmelidir. Bu iki sistem de global anlamda hizmet vermekte ve güvenili olarak tanımlanmaktadır. Ancak kendisini acemi bir blog yazarı olarak tanımlayan kişilerin en başta Blogger seçeneğini tercih etmesinde yarar vardır. Hem blog kurmak hem de sistemi öğrenmek adına Blogger seçeneği her zaman faydalı bir pozisyonda yer alabilecektir. Blogger olma konusunda giderek uzman haline gelen kişilerin WordPress unsuruna bağlı olarak hareket etmeleri de görülebilmektedir. Belirli bir bütçenin ayrılması durumunda da mükemmel bir WordPress tabanlı blog seçeneğini elde etmeleri mümkün olabilecektir. Düzenli olarak içerik girişini sağlayacak ve gerekli görsel ögeleri de içerisinde barındıracak olan blog yazarlarının, kısa süre içerisinde hedefledikleri takipçi rakamlarını elde etmeleri söz konusu olabilmektedir. Böylelikle avantajlı bir hal alarak, sürekli olarak kazandıran bir platforma sahip olabilmeleri durumu ortaya çıkabilmektedir. 

Blogger ile Blog Açma

Blogger ile blog açma işlemlerini gerçekleştirmek ilk başlarda ücretsiz sunulan bir destek olarak görülse de sonrasında yıllık cüzi meblağlar karşılığında gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda da hazır tema ve panelle kullanıcılara sağlanan Blogger; her zaman basit içerik üretimi konusunda devreye girebilmektedir. 

WordPress ile Blog Açma

WordPress ile blog açma eğiliminde olan blog yazarlarının ise az da olsa bu konuda fikir sahibi olmaları gerekmektedir. Seçilen paketlere göre yıllık ödeme yapmaları da gerekmekte ve bu konuda profesyonel destek hizmeti de alınabilmektedir. Aynı zamanda da alan adı ve hosting alınarak; blog yazarı olma konusunda ilk adımların atıldığı söylenebilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir