Başlangıç / Sağlık ve Sosyal Hizmetler / Radyoloji Teknikeri Nedir? Nasıl Radyoloji Teknikeri Olunur? Radyoloji Teknikeri Maaşları?
radyoloji-teknikerİ nedir maaslari ne kadar

Radyoloji Teknikeri Nedir? Nasıl Radyoloji Teknikeri Olunur? Radyoloji Teknikeri Maaşları?

Radyoloji Teknikeri Nedir? Nasıl Radyoloji Teknikeri Olunur? Radyoloji Tekniker Maaşları?

Merhaba Arkadaşlar Bu konumuzda sizler için radyoloji Teknikeri ile ilgili bilgiler paylaşacağız. Konumuzda ele alacağımız başlıklar şunlardır;
Radyoloji Teknikeri nedir? Radyoloji Teknikeri maaşları ne kadardır? Radyoloji Teknikeri nasıl olunur? Radyoloji Teknikeri alımları nasıldır? Radyoloji Teknikeri alımları taban puıanları ne kadardır? Radyoloji Teknikeri çalışma şartları nasıldır? Radyoloji Teknikeri görevleri nelerdir? Radyoloji Teknikeri maaşları 2018? Radyoloji Teknikeri iş imkanı nasıldır? Radyoloji Teknikeri atamaları nasıl yapılır? Radyoloji Teknikeri şua izni varmı? Radyoloji Teknikeri Yıllık izni ne kadardır? Radyoloji Teknikeri şua izni süresi ne kadardır? Radyoloji Teknikeri haftalık ve aylık çalışma saati ne kadardır? Üniversitelerde Radyoloji Teknikeri maaşları ne kadardır? Sağlık bakanlığında radyoloji Teknikeri alımları nelerdir? Radyoloji Teknikerinin alabileceği sertifikalar nelerdir? Gibi konuları sizler için araştırdık konumuzda gördüğünüz eksik ve eklenmesini istediğiniz konuları bizlere mesaj yada yorum olarak bildirebilirsiniz ayrıca kendi mesleğiniz ile ilgilide bilgileri bizler ile paylaşarak Gelecek nesillere faydalı olabilirsiniz. Konumuzu okuyan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyor ve değerli yorumlarınız ile bizlere destek olmanızı temenni ediyoruz.

Radyoloji Teknikeri Nedir?

Radyoloji Teknikeri, Doktorların talep ettiği doğrultuda hastaların ultrason, MR (Manyetik Rözanans), BT (Bilgisayarlı Tomografi), Röntgen gibi teşhis işlemlerini ve x ışınları ile yapılan tedavileri yapan ve organize eden yetkililere radyoloji Teknikeri ünvanı verilir.

Radyoloji Teknikeri Nasıl Olunur?

Radyoloji Teknikeri olabilmek için Lisans düzeyinde eğitim veren kurumların / üniversitelerin Radyoloji Teknikerliği bölümlerini bitirmeniz gerekmektedir.

Radyoloji Teknikeri Alımları Nasıldır? Radyoloji Teknikeri Atamaları Nasıl Yapılır?

Radyoloji Teknikerliği bölümünün alımları oldukça düşüktür. Özellikle son yıllarda devlet hastaneleri ve özel hastaneler Tekniker alımlarını iyice azaltmış ve puanları 81 1n altına düşmemiştir. En düşük Radyoloji Teknikeri atama puanı İstanbul ilimize yapılmıştır.

Radyoloji Teknikeri Çalışma Şartları Nasıldır?

Radyoloji Teknikerlerinin özel hastanelerde çalışma süreleri oldukça fazladır. Bazı hastanelerde aylık 210 saat, bazı hastanelerde ise aylık 240 saate kadar yükselmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Üniversite hastanelerinde) ise radyoloji Teknikerleri haftalık 35 saat (aylık 140 saat) çalışmaktadırlar.

Radyoloji Teknikeri Şua İzni Hakkı? Radyoloji Teknikeri Yıllık İzin Hakkı Ne Kadardır? Radyoloji Teknikeri İzin Hakları Nelerdir?

Radyoloji Teknikerlerinin Şua izni süresi yılda 1 aydır. Radyoloji Teknikerlerinin yıllık izin süresi, özel hastanelerde 15 gün, Kamu kuruluşlarında (Sağlık bakanlığı’ na bağlı hastaneler ve Üniversite hastaneleri) ise 20 gündür. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan Sözleşmeli personellerin yıllık izin hakkı, doğum izni hakkı, babalık izni hakkı evlilik izni hakkı gibi tüm izin haklarındaki detaylı bilgiye BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Radyoloji Teknikeri Maaşları Ne Kadardır?

Radyoloji Teknikeri Maaşları Özel Hastanelerde ve Kamu kurum ve kuruluşlarda oldukça fark etmektedir. Kamu kurumları çok fazla alım yapmaması nedeni ile özel işletmeler çalışanlara baskısını arttırmakta ve maaşları oldukça düşürmektedir. Radyoloji Teknikerlerinin kamuda maaşları ise 4/A, 4/B ve 4/D (Eski adı ile taşeron) sözleşmeli personellere göre değişiklik göstermektedir.

Özel Hastaneler ve Özel İşletmelerde Radyoloji Teknikeri Maaşları?

Radyoloji Teknikeri alımlarının düşük olmasını ve iş ihtiacı olan radyoloji Tekniker sayısının fırsat bilen özel hastane sahipleri ve çeşitli işletmeler radyoloji Teknikerlerine 1600 – 1800 TL arasında maaş vermektedir. Hatta bu tarz işletmelerin çoğu eleman ihtiyacını İş kur aracılığı ile karşılayarak o ücreti de 6 ay boyunca iş kura ödettirmektedirler.

Sağlık Bakanlığı ve Üniversite Hastanelerinde Radyoloji Teknikeri Maaşları Ne Kadardır?

Kamu kurum ve kuruluşlarında maaş düzenlemeleri genel olarak eğitim düzeyine göre belirlenmektedir. Çalışılan birim, çalışılan kurum, çalışılan kurumun yoğunluğu gibi etkenler performans ücretlerinde farklılık oluşturmakta ve her kurumda maaşlar farklılık gösterebildiği gibi bu farklılıklar 300 ila 500 TL arasında değişmektedir. Sağlık Bakanlığında ve Üniversite hastanelerinde 4 / B kadrolu Radyoloji Teknikeri maaşları 4000 – 4500 TL arasında değişmektedir. Evlilik durumu, çocuk sayısı, çalıştığınız yıl gibi etkenler. maaşınızı 4000 TL den 4500 TL ye kadar yükseltebilmektedir. Bu maaş bilgisi Atatürk üniversitesinde 4/B li çalışan bir Radyoloji Teknikerinden alınmıştır. 4/A kodrolu radyoloji Teknikerin de ise bu ücretler 100-200 TL daha fazla olmaktadır. Üniversite Hastanelerinde çalışan taşeron (son yapılan düzenleme ile 4/D kadrolu işçi) Radyoloji Teknikerlerinin maaşları ise 2250 TL civarındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir