Başlangıç / Eğitim / Tez Yazarlığı Nedir? Nasıl Tez Yazarı olunur? Tez Yazarak Para Kazanma

Tez Yazarlığı Nedir? Nasıl Tez Yazarı olunur? Tez Yazarak Para Kazanma

Tez Yazarlığı Nedir? Nasıl Tez Yazarı olunur? Tez Yazarak Nasıl Para Kazanabilirim?

Merhaba Arkadaşlar son günlerde popülerliği artan tez yazarlığı hakkında sizler için bir makale hazırladık. Bu makalemizde tez yazarlığı nedir? Nasıl tez yazarı olunur? Tez yazarak Ne kadar ücret Kazanılır? Tez yazmak kolay mı? Tez yazma yöntemleri nelerdir? gibi soruların cevaplarını paylaşacağız.

Tez Yazarı Nedir?

Üniversite öğrencilerinin korkulu rüyası Tezler öğrencilerin yıllarına mal olmaktadır. Özellikle de öğretim görevlileri ve araştırma görevlileri bu konuda oldukça zorlanmaktadırlar. Öğretim görevlileri ve araştırma görevlileri tezlerini yazacak zamanları olmaması sebebi ile zorlandığı gibi birde ekonomik durumu iyi olup sadece diploma sahibi olmak için okuyan arkadaşlarımızda tez yazmak için zamanları olsa da tez yazarak değilde tez yazdırarak derslerini vermeyi tercih etmektedirler.Bunun yanı sıra hem okuyup hem çalışan arkadaşlarımızda tezlerini yazacak zaman bulamadıkları için ücretli tez yazarlarına başvurmaktadırlar. Bu noktada tez yazarları devreye girmektedir. Tez yazarları tez yazdırmak isteyen öğrencilerin tezlerini hazırlayarak yada tezlerindeki eksikleri düzenleyerek tezlerin tamamlanmasını sağlarlar. Böylelikle hem tez yazan hem tezi yazdıran kişi bu işlem sonucu kazançlı çıkarlar.

Nasıl Tez Yazarı Olunur? Tez Yazarı Olabilmek İçin Bilmemiz Gerekenler Nelerdir?

Tez yazarı olabilmeniz için öncelikle tez nasıl yazılır tez yazma kuralları nelerdir. Tez yazabileceğiniz konular nelerdir? Tez yazarken nelere dikkat edilmelidir? Tez isteyen hoca tezde nelere önem vermektedir? Tez isteyen hocanın tezde olmasını istediği en önemli şeyler nelerdir gibi konuları biliyor olmalısınız. Aksi takdirde tez yazmanız yazsanız da tezi kabul ettirmeniz imkansızdır. Eğer yarım olan bir tezi tamamlamak istiyorsanız o zaman işiniz biraz daha kolaydır çünkü bölüm hocası tezi incelemiş ve neler istediğini nelere dikkat ettiğini tezde gördüğü eksik ve hataları tez üzerinde işaretlemiştir. Böyle bir durumda tezi çok daha kolay hazırlayabilirsiniz.

Tez Yazarları Ne Kadar Kazanır? Tez Yazma Ücretleri Ne Kadardır?

Tez Yazarlarının ücretleri ilgi ve ilim alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Sayısal bölümler için tez yazarlarının ücretleri 0 dan oluşturulan tezler için 3000 TL den başlarken yarım tezler 1000 TL civarında izlenmektedir. Sözel bölümlerde sıfırdan tez yazma ücreti ise 1500 TL den, yarım tez tamamlama ücretleri 500 TL den başlamaktadır. Eğer çevreniz geniş ve ulaşabildiğiniz ihtiyaç sahibi kişi fazla ise aylığınızı yirmi otuz bin Türk lirasına kadar yükseltebilirsiniz.

 Tez yazmak yada tez yazdırmak için konumuz altına yorum olarak iletişim bilgilerinizi bırakırsanız ihtiyaç sahibi ziyaretçilerimizin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

2 yorumlar

  1. Yazabilirim.

  2. ben yazabilirim ve ihtiyacım var bu işe dönüş yaplırsa sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir