Başlangıç / Finans / DÜNYANIN EN ZENGİNLERİ LİSTESİ

DÜNYANIN EN ZENGİNLERİ LİSTESİ

Dünya’nın En Zenginleri

Merhaba Arkadaşlar meslek incele ekibi olarak bu konumuzda dünyanın en zenginlerini ve Dünyanın en zenginlerinin mesleklerini inceleyeceğiz! Umarız konumuzu okurken sıkılmaz ve yeni bilgiler edinmiş olursunuz.
Sırası ile En zengin isimleri ve mesleklerini incelemeye başlayalım.

Dünyanın en zenginleri listesinin 1. ismi kimdir mesleği nedir?

Microsoft’un kurucusu olan Bill GATES 2006 yılında Dünyanın en zengini  lakabını almış ve 2017 Yılında da dünyanın en zenginleri listesinin ilk sırasında yerini korumaya devam etmektedir. 1955 Doğumlu olan Bill GATES 12 yaşında bilgisayar kurslarına gitmeye başlamıştır. Bilgisayar ‘a olan ilgisi Bill GATES ‘i Bilgisayar programcısı yapmıştır. Bill GATES ile ilgili en önemli bilgi kendisinin üniversite bölümü diyebilirim. Bill GATES Hukuk fakültesinde okurken ilgi alanı olan yazılım alanında dünyanın en zenginlerinden biri olmuştur.Nitekim arkadaşı ile birlikte geliştirdiği bir yazılım sonrasında yazılım şirketi açmış ve okuluda bırakmıştır. Sonrasında azimli çalışmaları ile birlikte Bir çok projelerin mimarı olarak adını en zenginler listesine taşımıştır.Yılında Serveti 89 Milyar dolardır.

Dünyanın en zenginleri listesinin 2. ismi kimdir mesleği nedir?

Dünyanın en zengin ikinci kişisi Jeff BEZOS ‘dur. Amazon.com un kurucusu olan Bezos, Princeton Üniversitesi Bilgisayar bölümü mezunudur.2017 Yılında Dünyanın en zengin 2. kişisi olarak kayıtlara geçmiştir. İnternetin %2300 geliştiğini öğrenmesi ile birlikte bundan yararlanması gerektiğini düşünmüş ve internetten satabileceği ürünleri listelemiş sonrasında ise kitap satabileceğini düşünerek amazon.com u açmıştır. Başlangıçta her siparişte zil çalarken 2 hafta sonra zillerin çok fazla çalması ile birlikte zilleri iptal etmişlerdir. Jeff Bezos’un en mesleği her ne olursa olsun girişimcilik ruhu onu dünyanın en zenginleri listesine taşımıştır. Tabi Bezos’un ekonomişk durumununda sitenin gelişmesindeki en önemli etkenlerden biri olduğunu unutmamak gerekir.Yılında Serveti 81.5 Milyar dolardır.

”Asıl önemli olan şu ki, farkı şeyler denemeyen ve başarısızlıktan ders çıkarmayan şirketler içinden çıkılmaz bir sona doğru giderler.” Jeff Bezos”

 Dünyanın en zenginleri listesinin 3. ismi kimdir mesleği nedir?

Dünyanın en zengin üçüncü kişisi Warren BUFFETT ‘tir. Buffetin mesleği yatırımcılıktır. Buffet her ne kadar Kayserili olmasada kafası para konusunda oldukça çalışmaktadır.11 Yaşında dedesinin bakkalından aldığı ürünleri 5 cent kâr ile satarak ticarete atılan Buffet liseden sonra okumayı pek düşünmemiştir. Fakat babasının ısrarına dayanamayarak üniversişteye gitmiş ancak konusu her zaman para ve yatırımcılıktır. Henüz daha çocukken hisse alıp satan Buffet sattığı bir hissenin bir kaç yıl sonra çok daha fazla bir ücrete satıldığını görünce uzun vadeli yatırımların daha kârlı olacağını anlamış ve bu alanda kendini geliştirmiştir. Yatırımları,kıvrak zekası ve bu konuda uzmanlığı  onu Dünyanın en zenginleri listesine taşımıştır. Kendisi hakkında araştırma yaptığınızda onun son derece mütevazi ve hayırsever biri olduğunu görebilirsiniz.

“Eğer ihtiyacınız olmayan şeyler satın alırsanız, çok geçmeden ihtiyacınız olan şeyleri satmak zorunda kalırsınız.”Warren BUFFET

Dünyanın en zenginleri listesinin 4. ismi kimdir mesleği nedir?

Dünyanın en zengin dördüncü kişisi Mark Zuckerberg ‘dir. Mark Zuckerberg Harvard Üniversitesi Bilgisayar bilimi bölümünde okurken Üniversite veritabanını hacklemesi nedeni ile disipline verildi.Bunun üzerine okulu bırakarak Üniversite öğrencilerinin buluşması için günümüzün en büyük arkadaşlık sitesi olan facebook ‘u kurdu. Facebook’un hızla yayılması ile birlikte Mark  Zuckerberg  dünyanın en zenginleri listesine adını yazdırmıştır.Yılında Serveti 78 Milyar dolardır.

”Hemen istediğiniz dünyayı yaratma gücümüz olmayabilir, ancak bugün hepimiz uzun vadede çalışmaya başlayabiliriz.”Mark Zuckerberg

Dünyanın en zenginleri listesinin 5. ismi kimdir mesleği nedir?

Dünyanın en zenginleri listesindeki 5. isim Larry ELLISON ‘dur.Larry Ellison kimdir? Larry ellison Microsoftun en büyük rakibi olan oracle nin kurucusudur.Ellison Üniversite okumamıştır. 2 defa üniversiteye gitmeye karar vermiş olan ellison ailevi nedenlerle üniversiteyi 2 defa bırakmış ve bitirmemiştir. Bir çok farklı meslekte çalışan Ellison kendini yazılım alanında geliştirmiş ve Oracle nin kurucusu olmuştur. 3 ortak girdikleri bu projenin 2000 dolarlık sermayesinin 1700 doları Larry Ellison un yatırımıdır. Larry Ellison 1990 lı yıllarda iflasa kadar gitmiş çalışanlarının çoğunuı işten çıkarmak zorunda kalmıştır. Ellison sadece yazılım ile ilgili değil daha bir sürü alana yatırım yapmış ve başlangıçta yazılımcı olarak tanınan ellison yatırımcı olarak anılmaya başlanmıştır. Kendisi hakkında çok fazla bilgi bulunmayan Ellison Çalışkanlığı,azmi ve ilginç alışkanlıkları ile dikkat çekmiştir. Kendiside sertifikalı bir pilot olan Ellisonun kendine ait jeti yatı vs tüm lüx ihtiyaçları bulunmaktadır.Yılında Serveti 71 Milyar dolardır.

Dünyanın en zenginleri listesinin 6. ismi kimdir mesleği nedir?

Araştırmalarımıza göre Dünyanın en zenginleri listesinin altıncı sırasında Charles KOCH bulunmaktadır. Charles KOCH kimdir? Charles KOCH 1935 doğumlu amerikalı bir iş adamıdır.Endüstri mühendisi olan KOCH Endustries in CEO sudur. Ticari zekası onu En zenginler listesine taşımıştır. Hakkında pek fazla bilgi bulunmayan KOCH 7.sıradaki kardeşi ile aynı oranda serverete sahiptir.Yılında Serveti 48.5 Milyar dolardır.

Dünyanın en zenginleri listesinin 6. ismi kimdir mesleği nedir?

Araştırmalarımıza göre Dünyanın en zenginleri listesinin yedinci sırasında David KOCH bulunmaktadır. David KOCH kimdir? David KOCH 1940 doğumlu Amerikalı kimya mühendisidir. Kendisi aynı zamanda bir siyasetçidir. Özgürlükçü olarak bilinir. Eşcinselliği ve uyuşturucu ile mücadele etmemeyi savunmaktadır.Hakkında pek fazla bilgi bulunmayan KOCH 6.sıradaki kardeşi ile aynı oranda servete sahiptir.Yılında Serveti 48.5 Milyar dolardır.

Dünyanın en zenginleri listesinin 8. ismi kimdir mesleği nedir?

Dünyanın en zenginleri listesinin sekizinci sırasında Michael BLOMBERG bulunmaktadır. Michael Blomberg kimdir? Michael blomberg 1942 Doğumlu Amerikan vatandaşıdır. Fen fakültesinden mezun olan blomberg aileden gelen bir zenginliği vardır. Blomberg servetini korumayı ve arttırmayı ise yazılım şirketi olan Bloomberg LP yi kurarak sağlamıştır. Yazılım şirketinden sonra yatırımlara devam etmiş ve farklı iş sahalarındada hisseleri vardır. Ayrıca New York City Belediye başkanlarından bir tanesidir. Sigara düşmanlığı nedeni ile halkın büyük bir kısmından tepki almaktadır.Yılında Serveti 46.8 Milyar dolardır.

Dünyanın en zenginleri listesinin 9. ismi kimdir mesleği nedir?

Dünya’nın en zenginleri listesinin dokuzuncu sırasında Lary Page bulunmaktadır. Lary PAGE kimdir? Lary page 1973 Amerika doğumlu bir bilgisayar programcısıdır. Alanında profesörlük unvanını almıştır. Google kurucularından ve googlenin algoritmasını yazan kişidir. Anneside bir bilgisayar programcılığı öğretmeni olup çocukluktan itibaren bilgisayar ile ilgili bir kişiliğe sahiptir. Yılında Serveti 44.6 Milyar dolardır.

Dünyanın en zenginleri listesinin 10. ismi kimdir mesleği nedir?

Dünyanın en zenginleri listesinin onuncu sırasında Sergey Brin gelmektedir. Sergey Brin kimdir? Mesleği nedir? Sergey BRİN, 1973 doğumlu Rus Yahudisidir. Bilgisayar ve matematik mühendisi ve Google’nin kurucusudur. 2017 Yılında Serveti 43.4 Milyar dolardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir