Başlangıç / İş ve Yönetim / Evde Ek İş Nedir? Evde Ek İş Fırsatları 2018
evde ek iş yaparak para kazan,ek gelir,ek iş,

Evde Ek İş Nedir? Evde Ek İş Fırsatları 2018

Evde Ek İş Yaparak Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Merhaba Arkadaşlar bugün ki konumuzda sizler için evde ek iş yaparak para kazanma yöntemleri ile ilgili araştırmalarımızı sunacağız. Ek iş arayanların çoğunluğu asgari ücretli çalışanlardan oluşmuş olsa da bir kısım ek iş arayanlar ise boş zamanını değerlendirmek istediği için ek iş aramaktadır. Ekonomik sıkıntı çekenler ve farklı sebepler nedeni ile ek gelir elde etmek isteyenler her geçen gün artmaktadır. Gerek ekonomik sıkıntı çekenler gerekse boş zamanlarını para kazanarak değerlendirmek isteyenler için oldukça yararlı olduğuna inandığımız bu konumuzda sizler için tüm ek iş seçeneklerini açıklamaya çalışacağız. Bu konumuzda gördüğünüz eksikleri, eklemek istediklerinizi ve sormak istediklerinizi yorum olarak yada mail yolu ile bizlere bildirebilirsiniz. Ayrıca ek iş arayanlar için ek iş ilanlarını yorum olarak paylaşabilir yada aradığınız ek işi yorum olarak ekleyebilirsiniz. Konumuzu daha anlaşılabilir olması için madde madde başlıklar halinde sizlere sunacağız.

Ek İş Nedir? Ek Gelir Nedir?

konumuza başlamadan önce ek iş nedir ek gelir nedir bunların tanımlarını bilmemiz gerekmektedir.Herhangi bir işi olanların mevcut işlerine engel olmayacak şekilde farklı işler yaparak iki veya daha fazla gelir elde edebilecekleri işlere ek iş denir. Ek işlerden elde edilen gelirlere Ek Gelir denir?

Neden Ek iş Yapmalıyım? Neden Ek İş İlanları Artıyor?

Bence herkes ek iş yapmalıdır. Neden Ek iş yapmalıyım Neden ek iş ilanları artıyor her geçen gün diye düşünenler için özellikle açıklamamız gerekli… Gelişen teknoloji ile birlikte her alanda artan eleman ihtiyacı mevcuttur. Günümüzde emek değerli ve yetenekli insan sayısı oldukça azdır. Sizlere çok basit gelen işleri birçok insan para vererek satın almaktadır. Bunun en büyük sebebi ise gelir dağılımındaki düzensizliktir. Bir ev aylık 50-100 bin TL gelir elde ederken diğer bir ev ise aylık 1300 TL gibi düşük gelir elde etmektedir. Bu ve benzer sebepler nedeni ile çalışanlar ve öğrenciler yan gelir / ek gelir getirecek işler aramaktadırlar. Bunun ile birlikte boş zamanı çok fazla olanlar yada boş zamanlarını değerlendirmek isteyenlerde boş zamanlarda yapılacak ek iş aramaktadırlar. Çalışanlar ağırlıklı olarak akşamları ek iş ne yapabileceklerini düşünürken ek gelir getirebilecek her türlü işi ellerinden geldiğince yapmaya çalışmaktadırlar.

2018 Evde Ek İş Seçenekleri Nelerdir?  Evde Ek İş Fırsatları? Evde Ek İş Fikirleri?

  Evde ek iş yapmayı düşünüyorsunuz ama evde ek iş seçenekleri ek iş fırsatları ve ek iş fikirlerine mi ihtiyacınız var.teknolojiyi iyi kullanabilmelidirler. 2018 yılında en fazla ek gelir getiren işlerden bir tanesi emeğe dayalı olan evde süs eşyası yada hediyelik eşya hazırlamaktır. Bilgisayarı iyi kullananlar için ise severek yapabilecekleri ek iş seçeneği bilgisayar üzerinden para kazanmak olacaktır. Bilgisayar başında nasıl ek iş yapabileceğiniz konusunda bir sürü seçenek vardır. Sizler için Bilgisayar başında para kazanabileceğiniz en karlı ve düzenli olabilecek işlere alt başlığımızda değineceğiz.
    Yine evde ek iş arayanlar için bilgisayarınız yoksa da telefon ile instagram ve facebook yolu ile nasıl para kazanabileceğiniz, nasıl ek gelir elde edebileceğiniz ile ilgilide ayrı bir değerlendirme yapacağız. Bunun haricinde internet üzerinden nasıl ek gelir elde edebileceğiniz ile ilgilide seçenekleri sizlere alt başlıklar halinde açıklayacağız.
     Ayrıca evde para kazandıran el sanatları, para kazandıran el işleri, el sanatlarından para kazanmak, para kazandıran sanatlar ,para kazandıran el becerileri, Ek iş fikirleri, para kazandıran fikirler ,evde para kazandıran işler nelerdir, ek gelir getiren işler, ek iş ne yapabilirim forum, boş zamanlarda yapılacak ek işler, yan gelir olarak yapılacak işler gibi konularada yine alt başlıklar halinde değineceğiz. Konumuz sürekli güncellenecek olup her gün yeni bir ek iş paylaşılacaktır.

İnternetten Ek İş Fikirleri? İnternetten Para Kazanma Yöntemleri? Bilgisayardan Ek İş Fırsatları?

İnternetten ek iş fikirleri her geçen gün artmaktadır. Bilgisayar kullanmayı bile arkadaşlarımız ek iş olarak e spor da kendilerini geliştirerek milli sporcu olabilirler ve milli sporculara bağlanan maaş miktarı kadar gelir elde edebilirler. Bu miktar orta – düşük seviyeli oyuncular için 2000 – 3000 TL civarındadır. Bunu yapamam derseniz daha basit bir ek gelir fikri belirtelim.

   İnternetten yada bilgisayar üzerinden makale yazarak gelir elde edebilirsiniz. 300 – 400 kelimelik makaleleriniz için ortalama 5-10 TL kadar ücret alırsınız. Makalenizin konusu ve yazdığınız firmaya göre bu ücret artabilir. Makale yazdıkça çevreniz artacak ve her geçen gün artan tecrübeniz ile iyi bir makale yazarı olabilirsiniz. Günde sadece birkaç saatinizi ayırarak aylık 1000 TL den fazla gelir elde edebilirsiniz.

   Yine bunu da yapamam derseniz size en kolay sistemi söyleyelim fake facebook ve instagram hesapları açarak bu hesapları gerçek bir kişi gibi geliştirir ve erişeceği insan sayısını arttırırsanız 5000 kişiye erişebilen bir hesabı 500 TL gibi ücretlere satabilirsiniz. Tabi bu iş başladığınız gibi değil ancak 1 – 2 ay sonra size kazanç getirecek işlerden bir tanesidir. Bir nevi ileriye dönük yatırım diyebiliriz.

Evde Para Kazandıran El Sanatları? Para Kazandıran El İşleri? Para Kazandıran El Becerileri?

Evde el sanatı yaparak da para kazanabilirsiniz. Evde yaptığınız el işlerinizi, el becerilerinizle yaptığınız her türlü ürünlerinizi sosyal medyadan yada çeşitli tuhafiye gibi işletmelerle anlaşarak kazanç elde edebilirsiniz.  El sanatı dediğimizde baya bir geniş alan kapsıyor. Genellikle evde para kazanabileceğiniz el sanatları başlıklar halinde şunlardır;
Evde çeyizlik ürünler yaparak para kazanma (El işleri, havlu işlemeleri nevresim işlemeleri, örgüler, vs)
Evde Takı / Süs eşyası yaparak para kazanma (Bileklik, kolye,vb)
Evde Tesbih yaparak / teşbih dizme işi yaparak para kazanma
Evde Toka Yaparak Para Kazanma
Evde Etiket yaparak para kazanma
Evde Çamaşır yıkayarak para kazanma
Evde ütü yaparak para kazanma
Evde kokulu taş yaparak para kazanma
Evde demlik altı yaparak para kazanma
Bu tarz işleri genellikle çevrenize pazarlayabilirsiniz. Gelecek zamanlarda bu işlerin hepsi ayrı ayrı başlık halinde yazılacak olup sizler için örnekleri ile birlikte açıklayacağız.


Evde Yaptığım Ek İşlerden Nasıl Para Kazanabilirim?

Evde yaptığınız ek işlere göre pazarlayacağınız alan ve kazanacağınız yer değişecektir. Örneğin; Evde yaptığınız ek iş sahibi sizseniz yani pazarlaması da size aitse genellikle çevrenizdeki insanlardan gelir elde edebilirsiniz. Bunun ile birlikte artık e- ticaret çok ilerlemiş olması nedeni ile facebook, instagram gibi yerlerden ürünlerinizi tanıtıp satabilirsiniz. Bunun haricinde evde kozmetik ürün satarak kar elde etmek istiyorsanız yine ürünleri çevrenizdeki insanlara pazarlayabilirsiniz. Ve sattığınız ürünlerden kar payı elde edersiniz. Ayrıca Herhangi bir firmadan iş almışsanız ürün pazarlaması vs şeyler size ait olmadığı için sadece işinizi yapıp bırakırsınız. Bu tarz işlere örnek olarak evde davetiye yapımı diyebiliriz.

Devlet Memurları Hangi Ek İşleri Yapabilirler?

Devlet memurları evde makale yazarı olarak ek iş yapabilirler bunun haricinde ise daha önce saydığımız tüm işleri yürütebilirler ancak ek gelir elde etmeleri yasak olan devlet memurlarının ek iş yaptığının tespit edilmesi durumunda sözleşme feshi yapılabileceğini unutmamak gereklidir.

Evde Para Kazandıran Diğer Ek İşler Nelerdir?

Evde balık yetiştiriciliği yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun haricinde Evde bebek bakarak para kazanmanız, evde hasta bakarak para kazanmanız, evde nikah şekeri yaparak ta para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir