Başlangıç / Meslek Hikayeleri / Öğretmen adaylarına tavsiyeler

Öğretmen adaylarına tavsiyeler

Bir öğretmenim 28 yaşımdayım 4 yıldır atama bekliyorum ve öğretmen olacak arkadaşlara başka bir meslek yapmalarını tavsiye ediyorum.

Türkiyede öğretmen olabilmek için öncelikle üniversite sınavından milyonlarca öğrenci arasından belirli bir dilime girmeniz gerekiyor daha sonra en az 4 yıl süren zorlu eğitim sürecini başarıyla bitirip diploma almaya hak kazanmalısınız diplomanızı güçlü zorlukluklar aldıktan sonra KPSS denen sınava girip çok yüksek puanlar almalısınız (80- 90 ) tabi bu puanları almanızda yeterli değil öğretmen olabilmek için…

Devlet tarafından yapılacak olan güvenlik soruşturmasından geçmeniz gerekmekte güvenlik soruşturmasından sonra mülakattanda geçerseniz artık kadrolu değilde sözleşmeli bir öğretmen olabiliyorsunuz. Tabi iş buradada bitmiyor artık devir değiştir öğretmene saygı kalmadı her olayda öğretmen suçlanıyor saçam sapan yasalar çıkarıldı..

Eğer okumadan önce böyle bir bilgim olsaydı öğretmen olmazdım öğrenciyken tatil süreleri sizi cezbediyor ama işin aslı öyle değil. 

Yazar : Anonim

https://meslekincele.com/benim-hikayem/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir